INFARKTUS ÉS A MELEGVÍZ

Talán el kellene sajátítanunk a Kínaiak és a Japánok szokásait. Ők evés közben forró teát isznak, nem pedig hideg vizet!!





Az ugyanis világos, hogy kellemesebb hideg italt fogyasztani evés után, de a hideg ital megszilárdítja zsírokat az ételben amit éppen elfogyasztottatok.

Ez az emésztési folyamatok lassulását idézi elő.

Abban a pillanatban, amikor a megdermedt zsír reakcióba lép a gyomorsavakkal, szétesik és felszívódnak a beleken keresztül, mint ahogy ezt egy egyszerű étel teszi. Ez a dermedt zsír a belek falán lerakódik és kialakítja a feltételeket rákra és infarktusra.

Legjobban tesszük, ha forró levest vagy forró vizet iszunk az étel után.


Az infarktus általános jelei:.

Fontos megjegyzés az infarktusról – tudni kell, hogy nem minden infarktus jelzi magát a bal karban érzett fájdalommal.

Tudatosítanunk kell, az állkapocs intenzív fájdalmát.

Az infarktus ideje alatt nem szükséges, hogy először a mellkasban legyen fájdalom.

A gyomor émelygése és az intenzív izzadás szintén az infarktus általános megnyilvánulásai közé tartozik!


Az emberek 60%-a, akiket álmukban lepett meg az infarktus, nem ébred fel!!!!

Az állkapocs nagy fájdalma a legmélyebb álomból is felébreszti az embert!!!

Legyünk elővigyázatosak és tudatosítsuk magunkban ezeket a dolgokat..

Minél többet tudunk, annál nagyobbak az esélyeink a túlélésre.

Egy kardiológus azt mondta, hogyha mindenki, aki ezt a közleményt olvassa, és ezt elküldi további 10 embernek, akkor több mint valószinű, hogy egy életet megmentett.

Olvassátok el és küldjétek tovább barátaitoknak!!!!

Életet menthettek meg!

ÉN EZT ÉPPEN MOST TETTEM MEG

HÚSVÉT

Kellemes Húsvéti Ünnepet kívánok ezekkel az aranyos nyuszikkal. Egyik kedves Barátnőm, Anna sütötte. Muffinok, kókuszreszelékbe hempergetve, pille cukor fülekkel, cukor szemmel - orral. A fű szinttén kókuszreszelék, egy kis zöld ételszinezékkel befestve:)


 


ARANYOS

Ne igyekezz nagylány lenni, maradj kislány amíg lehet.. Ne markolj az élettől sokat, csak keveset.


Úgyis egyszer, évek múlva eszedbe jut sok emlék, s könnyek között felsóhajtassz: Bárcsak kislány lehetnék!



ÉGŐ OLAJ ELOLTÁSA

- Ez a rövid (30 másodperces) videó azt mutatja, hogy hogyan kell eloltani az égő olajjal telt edényt.

- Semmiképpen sem szabad vízzel lelocsolni!
- Egy tűzoltó oktató bemutatja, hogy egy nedves, kicsavart konyharuhával kell letakarni az égő edényt, miután alatta kikapcsoltuk a tűzhelyet.

- Azután azt mutatja be, hogy mi történne, ha vizet locsolnánk az edényre:

A víz azonnal felforr, és lesüllyed az olaj alá az edény fenekére és forró gőz kirobbantja az égő olajat, ami azonnali hatalmas tüzet eredményez, akár egy nukleáris robbanás.

- Ugyancsak nem szabad cukrot, vagy lisztet dobni az égő olajra!

Ugyanúgy robban, mint a dinamit!


MILYEN ÜGYES A JOBB LÁBFEJED?

Próbáld ezt ki…


Óriási! Ki kell próbálnod! És teljes mértékben igaz. Vannak dolgok, amiket az agyunk nem tud irányítani.

Kérlek próbáld ki, két másodperc az egész.
Egy ortopéd sebész felfedezése.

Összezavarja az ember agyát és többszöri próbálkozásra késztet, hogy megpróbáljunk kifogni a lábfejünkön, de képtelenek vagyunk rá! Már eleve így van beprogramozva az agyunk.

1. Miközben a számítógéped előtt ülsz, emeld fel a jobb lábad és körözz a lábfejeddel az óramutató járásával megyegyező irányban.

2. Közben a jobb kezeddel rajzolj egy 6-os számot a levegőben. Lábfejed körzése irányt fog változtatni.


Ugye megmondtam! És semmit sem tehetsz! Te is, én is tudjuk, milyen furcsa dolog ez.

És még a mai napon, újra és újra ki fogod próbálni – hacsak már most meg nem tetted:)



FOKHAGYMAKRÉMLEVES

Hozzávalók.
5 dkg vaj
2 evőkanál fehér liszt
8 duci gerezd fokhagyma
Só, bors, őrölt szerecsendió
1 l alaplé (én 2 db marhahúsleves kockát oldottam fel)
2 dl tejföl, vagy főzőtejszín
A tálaláshoz pirított rozskenyér kockák, vagy levesgyöngy, metélőhagyma, petrezselyemzöld.

Elkészítés:
A vajat felhevítjük, majd a lisztet beletéve világos rántást készítünk. Vigyázzunk, ne piruljon le a liszt. Hozzáadjuk a reszelt fokhagymát, átkeverjük, majd felöntjük az alaplével.
Sózzuk, borssal, és szerecsendióval ízesítjük. Felforraljuk folyamatos kevergetés mellett.
A tejfölt elkeverjük egy tálkában egy merőkanálnyi levessel, majd a levesbe visszaöntve pár percig kiforraljuk.

Tálalásnál pirított rozskenyérkockákkal (vagy levesgyönggyel) szórjuk meg, díszítjük petrezselyemzölddel. Reszelt sajtot is szórhatunk rá.

A receptet Kustos Judittól (Rábapatona) kaptam. Finom, gyorsan elkészíthető, és még egészséges leves is!


SZERINTED? :))))

KÉRDÉS: Hányadikként haladhat át a sárga autó a KRESZ szabályai szerint? 



TÉL

Én már karácsony óta a tavaszt várom, erre napsütés helyett februárban megjött az igazi, farkasordító hideg és hó. Egész télen nem esett, most aztán pár nap alatt bepótolta a mulasztást, 40 cm már biztos van a kertben, (az ország déli részén ennél sokkal több), a seprű, lapát már kezd hozzámnőni, állandóan seperni kell a járdát.. Nem maradt ki a mai testedzés sem, egész délelőtt esett, sűrű pelyhekben, szinte látni is alig lehetett.


SAJTOS, FŰSZERES, SÜLT PULYKAMELL


A részletes recept itt található: Sajtos, fűszeres, sült pulykamell. 

MÁKOS - DIÓS RAKOTT PALACSINTA

Hozzávalók:
Palacsinta:
30 dkg liszt
5 dl tej
Kb. 4 dl ásványvíz
2 db tojás
1 teáskanál só
1 kávéskanál cukor
1 evőkanál olaj
Olaj a sütéshez.
Máktöltelék:
2 dl tej
2-3 evőkanál cukor
20 dkg darált mák
5 dkg mazsola
1 citrom reszelt héja
2-3 evőkanál házi baracklekvár.
Valamint:
20 dkg darált dió
Házi baracklekvár.
Csokoládémáz:
6 evőkanál cukor
2 evőkanál kakaópor
5 dkg vaj
3 evőkanál víz.


Elkészítés:
A tojásokat elhabarjuk 2 dl tejjel, sózzuk, cukrozzuk, hozzáadjuk a lisztet és habverővel csomómentesre kikeverjük. Hozzáöntjük a többi tejet és annyi ásványvizet, hogy sűrű palacsintatészta állagot kapjunk. Fél óra pihentetés után palacsintákat sütünk.
A máktöltelékhez a mazsolát beáztatjuk. A tejet felforraljuk a cukorral, hozzáadjuk a darált mákot és 1-2 perc alatt felfőzzük. Ízesítjük reszelt citromhéjjal, hozzáadjuk a lecsepegtetett mazsolát és házi baracklekvárral lazítjuk.
Betöltjük a palacsintákat: 1 palacsinta, megkenjük lekvárral, megszórjuk darált dióval, befedjük egy palacsintával. Erre mák töltelék kerül, majd újabb palacsinta és addig rétegezzük, míg elfogynak a hozzávalók. A tetejét csokoládémázzal öntjük le.
Csokoládé máz: a vajat felolvasszuk a cukorral és elkeverjük a többi hozzávalóval. Ne melengessük sokáig, nehogy, megkeseredjen a kakaó.

Frissen és hidegen is fogyasztható, a tölteléke nem száraz, hanem finom cuppanós!